Iniciatívy

http://jezuiti.sk/blog/magis/files/p8079217-1.jpgV lete 2016 sa konali v Krakove Svetové dni mládeže. Do Krakova prišlo najviac Slovákov v histórii Svetových dní mládeže (vyše 4000). Väčšina z nich sa zúčastnila aj na slovenskom programe v poľskom meste Skawina. Cieľom SDM je ukázať živú vieru v Ježiša Krista. Majú tiež podporovať angažovanosť mladých v Cirkvi, radovať sa z viery a premýšľať o odkaze, ktorý vždy vyberá pápež. Pápež František na ich závere oznámil, že najbližšie Svetové dni mládeže sa uskutočnia v roku 2019 v Paname.

T3M - MODLITBY MLADÝCH ZA MLADÝCH

Počas týždňa od 15. do 22. mája 2016 bude prebiehať na celom Slovensku podujatie s názvom Týždeň modlitieb mladých za mladých pripravované Radou pre mládež a univerzity KBS v spolupráci s Komisiou pre mládež Spišskej diecézy. Spolu s pápežom Františkom pozývame všetkých mladých, spoločenstvá aj kňazov aby sa do modlitieb zapojili. Viac informácií sa nachádza na stránke www.t3m.sk.

 

NÁRODNÉ STRETNUTIE MLÁDEŽE JE ÚSPEŠNE ZA NAMI

Od 31. júla do 2. augusta 2015 sa konalo v Poprade Národné stretnutie mládeže P15. Podujatie bolo voľným pokračovaní Národného stretnutia mládeže R13, ktoré sa konalo v lete 2013 a prebiehalo paralelne počas Svetových dní mládeže v Rio de Janeiro. Keďže tentokrát sa Svetové dni mládeže budú konať v roku 2016 v susednom Poľsku, P15 bolo skôr pozvánkou na ne. 

 

KONFERENCIA O PASTORÁCII MLÁDEŽE

Dňa 28. februára 2015 sa v Badíne konala Konferencia o pastorácii mládeže na tému Evanjelizácia a formácia mladých na Slovensku – Hľadať, prijímať, formovať. Zúčastnilo sa jej takmer 250 pracovníkov s mládežou z radov kňazov, rehoľníkov aj laikov.

PREDNÁŠKY Z KONFERENCIE

 

KRÍŽ SDM NA SLOVENSKU

Od 16. do 29. novembra 2014 na Slovensku putoval kríž Svetových dní mládeže. Svetové dni mládeže sa budú tento krát konať v roku 2016 v Krakove. Práve preto kríž putuje okolitými krajinami Poľska. Na Slovensku navštívil desiatky miest a prišli sa mu pokloniť tisícky ľudí. Viac informácií o púti kríža SDM sa dozviete na stránke Svetových dní mládeže

 

 

7BOLESTNÁ V ŠAŠTÍNE PRITIAHLA MLADÝCH

Tisícky mladých zažilo mariánsku úctu v mládežníckom šate počas Celoslovenského mládežníckeho programu 7BOLESTNÁ. Program vznikol ako odpoveď na pozvanie otcov biskupov Slovenska pripraviť program pre mladých pri príležitosti Roka Sedembolestnej. Program začal dramatizovaným ružencom, po ktorom nasledovala svätá omša s farárom zo Žakoviec Mariánom Kuffom. Obohatený bol svedectvami, ktoré sa prelínali umeleckými vyjadreniami Máriiných bolestí. Viac o 7BOLESTNEJ sa dočítate na www.bazilika.sk/7bolestna.